70 Firat K. PES 2008
| Name | Firat K. |
|---|---|
| ID | 36838 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 88 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
65
Defence
80
Body Balance
66
Stamina
60
Top Speed
63
Acceleration
77
Response
63
Agility
60
Dribble Accuracy
54
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
52
Short Pass Speed
50
Long Pass Accuracy
58
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
76
Shot Power
43
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
43
Swerve
45
Header
75
Jump
50
Technique
54
Aggression
64
Mentality
74
GK Skills
60
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Firat K. |
|---|---|
| ID | 36838 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Galatasaray |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 88 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
