70 Flano PES 2010
| Name | Flano |
|---|---|
| Full Name | Javier Flaño |
| ID | 9235 |
| Nationality | Spain |
| Club | Pamp Rojo |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
57
Attack
78
Defence
77
Body Balance
77
Stamina
75
Top Speed
74
Acceleration
73
Response
70
Agility
73
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
74
Shot Power
60
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
77
Header
77
Jump
70
Technique
62
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Flano |
|---|---|
| Full Name | Javier Flaño |
| ID | 9235 |
| Nationality | Spain |
| Club | Pamp Rojo |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 4 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
