63 Fledderus PES 2009
| Name | Fledderus |
|---|---|
| Full Name | Mark-Jan Fledderus |
| ID | 9069 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Heracles Almelo |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
50
Defence
74
Body Balance
74
Stamina
78
Top Speed
74
Acceleration
68
Response
75
Agility
76
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
74
Shot Power
68
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
75
Swerve
63
Header
73
Jump
75
Technique
75
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Fledderus |
|---|---|
| Full Name | Mark-Jan Fledderus |
| ID | 9069 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | Heracles Almelo |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
