78 Fletcher PES 2008
| Name | Fletcher |
|---|---|
| Full Name | Darren Fletcher |
| ID | 5404 |
| Nationality | Scotland |
| Club | Manchester United |
| National Team | Scotland |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 24 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
60
Defence
80
Body Balance
80
Stamina
82
Top Speed
75
Acceleration
71
Response
75
Agility
80
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
85
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
77
Shot Power
62
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
75
Swerve
68
Header
71
Jump
82
Technique
70
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Fletcher |
|---|---|
| Full Name | Darren Fletcher |
| ID | 5404 |
| Nationality | Scotland |
| Club | Manchester United |
| National Team | Scotland |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 24 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

