72 Flotherni PES 2010
| Name | Flotherni |
|---|---|
| ID | 53784 |
| Nationality | Greece |
| Club | Marchidegna |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
65
Defence
69
Body Balance
79
Stamina
79
Top Speed
75
Acceleration
69
Response
75
Agility
80
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
80
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
76
Shot Power
63
Shot Technique
67
Free Kick Accuracy
69
Swerve
67
Header
75
Jump
78
Technique
65
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- Playmaking
| Name | Flotherni |
|---|---|
| ID | 53784 |
| Nationality | Greece |
| Club | Marchidegna |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 5 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
