63 Flynn PES 2009
| Name | Flynn |
|---|---|
| ID | 37093 |
| Nationality | Scotland |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 60kg |
| Shirt Number | 35 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
45
Defence
65
Body Balance
77
Stamina
77
Top Speed
78
Acceleration
75
Response
83
Agility
76
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
69
Shot Power
67
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
65
Swerve
66
Header
68
Jump
74
Technique
72
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Flynn |
|---|---|
| ID | 37093 |
| Nationality | Scotland |
| Club | Liverpool FC |
| National Team | None |
| Position | CMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 60kg |
| Shirt Number | 35 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
