62 Fofana PES 2009
| Name | Fofana |
|---|---|
| Full Name | Gueïda Fofana |
| ID | 38943 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 31 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
42
Defence
77
Body Balance
73
Stamina
75
Top Speed
72
Acceleration
69
Response
72
Agility
72
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
75
Shot Power
63
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
56
Swerve
68
Header
72
Jump
72
Technique
72
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Fofana |
|---|---|
| Full Name | Gueïda Fofana |
| ID | 38943 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 17 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 31 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
