69 Foley PES 2010
| Name | Foley |
|---|---|
| Full Name | Kevin Foley |
| ID | 39250 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Wolves |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 32 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
66
Defence
78
Body Balance
81
Stamina
78
Top Speed
75
Acceleration
73
Response
77
Agility
75
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
74
Shot Power
56
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
72
Swerve
62
Header
74
Jump
73
Technique
72
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
6
Condition
Skills
| Name | Foley |
|---|---|
| Full Name | Kevin Foley |
| ID | 39250 |
| Nationality | Ireland |
| Club | Wolves |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 32 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
