84 Fontail PES 2010
| Name | Fontail |
|---|---|
| ID | 68331 |
| Real ID | 2795 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
95
Attack
32
Defence
73
Body Balance
72
Stamina
82
Top Speed
86
Acceleration
93
Response
85
Agility
82
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
92
Shot Accuracy
82
Shot Power
90
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
82
Swerve
83
Header
85
Jump
80
Technique
95
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
4
Condition
Skills
- S06 Outside Curve
- P15 Goal Poacher
- Positioning
- Scoring
| Name | Fontail |
|---|---|
| ID | 68331 |
| Real ID | 2795 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players