61 Fornaroli PES 2009
| Name | Fornaroli |
|---|---|
| Full Name | Bruno Fornaroli |
| ID | 38481 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | U.C. Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
38
Defence
65
Body Balance
72
Stamina
79
Top Speed
82
Acceleration
74
Response
83
Agility
79
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
62
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
61
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
73
Shot Power
74
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
57
Swerve
64
Header
76
Jump
79
Technique
78
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
60
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Fornaroli |
|---|---|
| Full Name | Bruno Fornaroli |
| ID | 38481 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | U.C. Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 68kg |
| Shirt Number | 9 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
