69 Foylaoh (K. Ansarifard) PES 2010
| Name | Foylaoh |
|---|---|
| Real Name | K. Ansarifard |
| Full Name | Karim Ansarifard |
| ID | 106306 |
| Real ID | 40770 |
| Nationality | Iran |
| Club | Free Agent |
| National Team | Iran |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 65kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
36
Defence
76
Body Balance
76
Stamina
70
Top Speed
73
Acceleration
77
Response
69
Agility
82
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
78
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
75
Shot Power
68
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
60
Swerve
70
Header
75
Jump
80
Technique
67
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
3
Condition
Skills
- Post Player
| Name | Foylaoh |
|---|---|
| Real Name | K. Ansarifard |
| Full Name | Karim Ansarifard |
| ID | 106306 |
| Real ID | 40770 |
| Nationality | Iran |
| Club | Free Agent |
| National Team | Iran |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 65kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
