67 Franks PES 2009
| Name | Franks |
|---|---|
| ID | 38795 |
| Nationality | England |
| Club | Teesside |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 37 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
33
Defence
79
Body Balance
75
Stamina
79
Top Speed
75
Acceleration
75
Response
72
Agility
73
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
77
Shot Power
67
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
52
Swerve
75
Header
78
Jump
73
Technique
72
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | Franks |
|---|---|
| ID | 38795 |
| Nationality | England |
| Club | Teesside |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 37 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
