73 Franquart PES 2009
| Name | Franquart |
|---|---|
| ID | 7780 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 9 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
52
Attack
75
Defence
79
Body Balance
79
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
79
Response
70
Agility
69
Dribble Accuracy
65
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
79
Shot Power
58
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
55
Swerve
76
Header
73
Jump
69
Technique
60
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Franquart |
|---|---|
| ID | 7780 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 9 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
