69 Franqueville PES 2009
| Name | Franqueville |
|---|---|
| ID | 38229 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 26 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
45
Attack
68
Defence
80
Body Balance
75
Stamina
76
Top Speed
77
Acceleration
72
Response
69
Agility
70
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
75
Shot Power
60
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
51
Swerve
70
Header
77
Jump
68
Technique
65
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Franqueville |
|---|---|
| ID | 38229 |
| Nationality | France |
| Club | Havre Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 26 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
