64 Freddi PES 2008
| Name | Freddi |
|---|---|
| ID | 31161 |
| Nationality | Italy |
| Club | Roma |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 34 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
52
Attack
69
Defence
79
Body Balance
67
Stamina
75
Top Speed
69
Acceleration
69
Response
67
Agility
66
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
74
Shot Power
53
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
54
Swerve
72
Header
73
Jump
67
Technique
55
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Freddi |
|---|---|
| ID | 31161 |
| Nationality | Italy |
| Club | Roma |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 34 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
