77 Frick PES 2008
| Name | Frick |
|---|---|
| ID | 7994 |
| Nationality | Liechtenstein |
| Club | Siena |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
80
Attack
40
Defence
76
Body Balance
78
Stamina
83
Top Speed
77
Acceleration
80
Response
78
Agility
80
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
79
Shot Accuracy
80
Shot Power
80
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
66
Swerve
83
Header
80
Jump
81
Technique
78
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Scoring
| Name | Frick |
|---|---|
| ID | 7994 |
| Nationality | Liechtenstein |
| Club | Siena |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 7 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
