71 Fuchs PES 2010
| Name | Fuchs |
|---|---|
| Full Name | Christian Fuchs |
| ID | 35499 |
| Nationality | Austria |
| Club | Free Agent |
| National Team | Austria |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
60
Defence
81
Body Balance
81
Stamina
80
Top Speed
73
Acceleration
77
Response
78
Agility
70
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
82
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
77
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
77
Shot Power
62
Shot Technique
75
Free Kick Accuracy
78
Swerve
65
Header
71
Jump
75
Technique
78
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Fuchs |
|---|---|
| Full Name | Christian Fuchs |
| ID | 35499 |
| Nationality | Austria |
| Club | Free Agent |
| National Team | Austria |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
