79 Fuller PES 2009
| Name | Fuller |
|---|---|
| Full Name | Ricardo Fuller |
| ID | 5123 |
| Nationality | Jamaica |
| Club | The Potteries |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
79
Attack
41
Defence
86
Body Balance
75
Stamina
85
Top Speed
71
Acceleration
71
Response
85
Agility
88
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
82
Shot Power
80
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
58
Swerve
72
Header
78
Jump
84
Technique
70
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Side
- Outside of the Boot
| Name | Fuller |
|---|---|
| Full Name | Ricardo Fuller |
| ID | 5123 |
| Nationality | Jamaica |
| Club | The Potteries |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 191cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 10 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
