67 Fung A Wing PES 2009
| Name | Fung A Wing |
|---|---|
| ID | 6131 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
56
Attack
70
Defence
75
Body Balance
76
Stamina
76
Top Speed
75
Acceleration
68
Response
73
Agility
76
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
62
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
64
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
70
Shot Power
60
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
65
Swerve
74
Header
75
Jump
70
Technique
60
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
71
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Long Throw
| Name | Fung A Wing |
|---|---|
| ID | 6131 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | de Graafschap |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 180cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 15 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
