72 G. Canales PES 2010
| Name | G. Canales |
|---|---|
| ID | 41059 |
| Nationality | Argentina |
| Club | River Plate |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
33
Defence
82
Body Balance
75
Stamina
77
Top Speed
74
Acceleration
75
Response
72
Agility
76
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
73
Shot Power
75
Shot Technique
71
Free Kick Accuracy
73
Swerve
84
Header
74
Jump
78
Technique
83
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition
Skills
- Scoring
| Name | G. Canales |
|---|---|
| ID | 41059 |
| Nationality | Argentina |
| Club | River Plate |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 18 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
