69 G. Donati PES 2010
| Name | G. Donati |
|---|---|
| ID | 40962 |
| Nationality | Italy |
| Club | Inter |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
61
Defence
72
Body Balance
77
Stamina
77
Top Speed
76
Acceleration
71
Response
75
Agility
72
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
72
Shot Power
58
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
66
Swerve
72
Header
76
Jump
71
Technique
65
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | G. Donati |
|---|---|
| ID | 40962 |
| Nationality | Italy |
| Club | Inter |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 175cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 29 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
