60 G. Friend PES 2010
| Name | G. Friend |
|---|---|
| ID | 39248 |
| Nationality | England |
| Club | Wolves |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
63
Defence
78
Body Balance
75
Stamina
75
Top Speed
70
Acceleration
69
Response
72
Agility
71
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
76
Shot Power
60
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
65
Swerve
74
Header
73
Jump
70
Technique
66
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | G. Friend |
|---|---|
| ID | 39248 |
| Nationality | England |
| Club | Wolves |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 28 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
