72 G. Luduena PES 2010
| Name | G. Luduena |
|---|---|
| ID | 37113 |
| Nationality | Argentina |
| Club | River Plate |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
73
Attack
38
Defence
69
Body Balance
75
Stamina
78
Top Speed
85
Acceleration
76
Response
83
Agility
83
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
72
Shot Power
72
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
75
Swerve
65
Header
75
Jump
83
Technique
75
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
4
Condition
Skills
- S14 Quick Turn
- S17 Elastico
- S18 Cross Over Turn
- Dribbling
| Name | G. Luduena |
|---|---|
| ID | 37113 |
| Nationality | Argentina |
| Club | River Plate |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 28 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
