73 G. Salas PES 2009
| Name | G. Salas |
|---|---|
| ID | 5096 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 65kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
62
Defence
65
Body Balance
82
Stamina
78
Top Speed
80
Acceleration
65
Response
80
Agility
77
Dribble Accuracy
80
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
70
Shot Power
62
Shot Technique
53
Free Kick Accuracy
60
Swerve
61
Header
75
Jump
72
Technique
67
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | G. Salas |
|---|---|
| ID | 5096 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | SB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 169cm |
| Weight | 65kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
