68 G. Vigil PES 2009
| Name | G. Vigil |
|---|---|
| ID | 37884 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
40
Defence
76
Body Balance
77
Stamina
78
Top Speed
76
Acceleration
76
Response
75
Agility
75
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
69
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
74
Shot Power
76
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
62
Swerve
74
Header
80
Jump
80
Technique
80
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | G. Vigil |
|---|---|
| ID | 37884 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 76kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
