90 Galbone (Gascoigne) PES 2008
| Name | Galbone |
|---|---|
| Real Name | Gascoigne |
| ID | 68362 |
| Real ID | 2826 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic England |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
90
Attack
48
Defence
84
Body Balance
75
Stamina
75
Top Speed
73
Acceleration
83
Response
70
Agility
95
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
90
Short Pass Accuracy
83
Short Pass Speed
85
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
87
Shot Accuracy
83
Shot Power
85
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
83
Swerve
56
Header
60
Jump
96
Technique
86
Aggression
83
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- 1-on-1 Scoring
| Name | Galbone |
|---|---|
| Real Name | Gascoigne |
| ID | 68362 |
| Real ID | 2826 |
| Nationality | England |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic England |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 75kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
