75 Gallemilla PES 2009
| Name | Gallemilla |
|---|---|
| ID | 95670 |
| Real ID | 30134 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
68
Defence
83
Body Balance
81
Stamina
82
Top Speed
72
Acceleration
70
Response
68
Agility
76
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
78
Shot Power
61
Shot Technique
50
Free Kick Accuracy
58
Swerve
70
Header
78
Jump
75
Technique
68
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Gallemilla |
|---|---|
| ID | 95670 |
| Real ID | 30134 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
