76 Gambetain PES 2010
| Name | Gambetain |
|---|---|
| ID | 53389 |
| Nationality | France |
| Club | C.S. Squanoer |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
76
Defence
86
Body Balance
62
Stamina
63
Top Speed
67
Acceleration
82
Response
62
Agility
53
Dribble Accuracy
51
Dribble Speed
52
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
63
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
81
Shot Power
40
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
44
Swerve
45
Header
78
Jump
55
Technique
58
Aggression
72
Mentality
80
GK Skills
70
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Gambetain |
|---|---|
| ID | 53389 |
| Nationality | France |
| Club | C.S. Squanoer |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
