67 Gasmi PES 2008
| Name | Gasmi |
|---|---|
| ID | 37063 |
| Nationality | France |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
71
Attack
45
Defence
74
Body Balance
81
Stamina
80
Top Speed
81
Acceleration
75
Response
78
Agility
78
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
74
Shot Power
62
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
66
Swerve
69
Header
73
Jump
78
Technique
73
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Gasmi |
|---|---|
| ID | 37063 |
| Nationality | France |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 173cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 14 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
