69 Gatti PES 2008
| Name | Gatti |
|---|---|
| ID | 5478 |
| Nationality | Italy |
| Club | Napoli |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 168cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
59
Defence
67
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
75
Acceleration
72
Response
80
Agility
74
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
83
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
69
Shot Power
63
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
78
Swerve
61
Header
76
Jump
82
Technique
60
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Playmaking
| Name | Gatti |
|---|---|
| ID | 5478 |
| Nationality | Italy |
| Club | Napoli |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 168cm |
| Weight | 67kg |
| Shirt Number | 5 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
