62 Gavi Silque (G. Cíchero) PES 2009
| Name | Gavi Silque |
|---|---|
| Real Name | G. Cíchero |
| Full Name | Gabriel Cichero |
| ID | 98992 |
| Real ID | 33456 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
49
Attack
73
Defence
83
Body Balance
76
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
72
Response
71
Agility
66
Dribble Accuracy
61
Dribble Speed
63
Short Pass Accuracy
60
Short Pass Speed
62
Long Pass Accuracy
61
Long Pass Speed
52
Shot Accuracy
80
Shot Power
55
Shot Technique
45
Free Kick Accuracy
49
Swerve
75
Header
78
Jump
68
Technique
48
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
61
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Gavi Silque |
|---|---|
| Real Name | G. Cíchero |
| Full Name | Gabriel Cichero |
| ID | 98992 |
| Real ID | 33456 |
| Nationality | Venezuela |
| Club | Free Agent |
| National Team | Training8 |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 185cm |
| Weight | 80kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
