86 Geancarle PES 2008
| Name | Geancarle |
|---|---|
| ID | 68334 |
| Real ID | 2798 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 71kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
95
Defence
91
Body Balance
68
Stamina
83
Top Speed
73
Acceleration
77
Response
69
Agility
69
Dribble Accuracy
64
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
71
Shot Power
75
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
59
Swerve
69
Header
78
Jump
68
Technique
66
Aggression
95
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
- Sliding Tackle
| Name | Geancarle |
|---|---|
| ID | 68334 |
| Real ID | 2798 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 71kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
