72 Geijo PES 2010
| Name | Geijo |
|---|---|
| ID | 9107 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | Udinese Calcio |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
40
Defence
81
Body Balance
76
Stamina
75
Top Speed
74
Acceleration
75
Response
72
Agility
77
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
77
Shot Power
76
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
56
Swerve
84
Header
83
Jump
77
Technique
76
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Geijo |
|---|---|
| ID | 9107 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | Udinese Calcio |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 27 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
