69 Gelivaise PES 2010
| Name | Gelivaise |
|---|---|
| ID | 53675 |
| Nationality | Belgium |
| Club | KVC Meirkugaurt |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
38
Defence
82
Body Balance
75
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
77
Response
74
Agility
75
Dribble Accuracy
70
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
63
Short Pass Speed
61
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
73
Shot Accuracy
79
Shot Power
75
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
58
Swerve
81
Header
81
Jump
72
Technique
77
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Gelivaise |
|---|---|
| ID | 53675 |
| Nationality | Belgium |
| Club | KVC Meirkugaurt |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 189cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
