72 Geragiev PES 2008
| Name | Geragiev |
|---|---|
| ID | 95731 |
| Real ID | 30195 |
| Nationality | Bulgaria |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bulgaria |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
74
Attack
53
Defence
74
Body Balance
77
Stamina
82
Top Speed
78
Acceleration
77
Response
79
Agility
80
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
80
Shot Power
77
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
67
Swerve
78
Header
81
Jump
80
Technique
80
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
| Name | Geragiev |
|---|---|
| ID | 95731 |
| Real ID | 30195 |
| Nationality | Bulgaria |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bulgaria |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
