79 Gerson Magrao PES 2010
| Name | Gerson Magrao |
|---|---|
| ID | 8898 |
| Nationality | Brazil |
| Club | FC Dynamo Kyiv |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
52
Defence
74
Body Balance
84
Stamina
82
Top Speed
74
Acceleration
71
Response
76
Agility
80
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
82
Short Pass Speed
84
Long Pass Accuracy
87
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
86
Shot Power
70
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
82
Swerve
66
Header
78
Jump
82
Technique
75
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Gerson Magrao |
|---|---|
| ID | 8898 |
| Nationality | Brazil |
| Club | FC Dynamo Kyiv |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 21 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
