84 Gianpaas PES 2008
| Name | Gianpaas |
|---|---|
| ID | 72684 |
| Real ID | 7148 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
86
Attack
50
Defence
80
Body Balance
75
Stamina
80
Top Speed
76
Acceleration
80
Response
79
Agility
86
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
93
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
93
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
80
Shot Accuracy
84
Shot Power
83
Shot Technique
78
Free Kick Accuracy
75
Swerve
81
Header
78
Jump
86
Technique
80
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Playmaking
- Centre
| Name | Gianpaas |
|---|---|
| ID | 72684 |
| Real ID | 7148 |
| Nationality | Italy |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Italy |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
