83 Gigen PES 2008
| Name | Gigen |
|---|---|
| ID | 67871 |
| Real ID | 2335 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 69kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
23
Defence
68
Body Balance
78
Stamina
70
Top Speed
77
Acceleration
70
Response
85
Agility
95
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
86
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
93
Long Pass Accuracy
80
Long Pass Speed
78
Shot Accuracy
85
Shot Power
80
Shot Technique
82
Free Kick Accuracy
90
Swerve
68
Header
72
Jump
94
Technique
85
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
62
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Tactical Dribbling
- Passing
- Side
| Name | Gigen |
|---|---|
| ID | 67871 |
| Real ID | 2335 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 69kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
