80 Gignac PES 2010
| Name | Gignac |
|---|---|
| Full Name | André-Pierre Gignac |
| ID | 35017 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | France |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
84
Attack
40
Defence
83
Body Balance
76
Stamina
85
Top Speed
85
Acceleration
85
Response
78
Agility
80
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
73
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
85
Shot Accuracy
81
Shot Power
82
Shot Technique
82
Free Kick Accuracy
75
Swerve
75
Header
74
Jump
78
Technique
81
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
- Dribbling
- Scoring
- DF Positioning
| Name | Gignac |
|---|---|
| Full Name | André-Pierre Gignac |
| ID | 35017 |
| Nationality | France |
| Club | Toulouse FC |
| National Team | France |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 84kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

