86 Gillonai PES 2008
| Name | Gillonai |
|---|---|
| ID | 68317 |
| Real ID | 2781 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 163cm |
| Weight | 60kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
84
Attack
65
Defence
74
Body Balance
78
Stamina
85
Top Speed
84
Acceleration
79
Response
88
Agility
91
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
88
Short Pass Accuracy
77
Short Pass Speed
86
Long Pass Accuracy
79
Long Pass Speed
79
Shot Accuracy
90
Shot Power
73
Shot Technique
84
Free Kick Accuracy
88
Swerve
78
Header
75
Jump
92
Technique
82
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
88
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- Shooting from Distance
| Name | Gillonai |
|---|---|
| ID | 68317 |
| Real ID | 2781 |
| Nationality | France |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic France |
| Position | AMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 163cm |
| Weight | 60kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
