73 Gioda PES 2010
| Name | Gioda |
|---|---|
| ID | 40530 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Xrz Azul |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 87kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
54
Attack
74
Defence
86
Body Balance
72
Stamina
72
Top Speed
70
Acceleration
70
Response
65
Agility
64
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
55
Shot Accuracy
82
Shot Power
63
Shot Technique
46
Free Kick Accuracy
43
Swerve
80
Header
79
Jump
68
Technique
52
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Gioda |
|---|---|
| ID | 40530 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Xrz Azul |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 192cm |
| Weight | 87kg |
| Shirt Number | 5 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
