66 Giomiraenu PES 2010
| Name | Giomiraenu |
|---|---|
| ID | 54059 |
| Nationality | Romania |
| Club | FC Cerchizmajiu |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 4 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
80
Defence
77
Body Balance
77
Stamina
70
Top Speed
75
Acceleration
81
Response
73
Agility
59
Dribble Accuracy
66
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
68
Shot Power
58
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
51
Swerve
70
Header
73
Jump
65
Technique
54
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
84
Team Work
5
Condition
Skills
- S13 Long Throw
| Name | Giomiraenu |
|---|---|
| ID | 54059 |
| Nationality | Romania |
| Club | FC Cerchizmajiu |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 4 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
