69 Gizdil PES 2010
| Name | Gizdil |
|---|---|
| ID | 53560 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Cantlesir Spor |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
33
Defence
80
Body Balance
80
Stamina
78
Top Speed
74
Acceleration
78
Response
72
Agility
73
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
79
Shot Power
78
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
59
Swerve
73
Header
75
Jump
73
Technique
79
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Gizdil |
|---|---|
| ID | 53560 |
| Nationality | Turkey |
| Club | Cantlesir Spor |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 76kg |
| Shirt Number | 11 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
