61 Gnoleba PES 2008
| Name | Gnoleba |
|---|---|
| ID | 33751 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 93kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
71
Defence
80
Body Balance
77
Stamina
73
Top Speed
72
Acceleration
70
Response
74
Agility
64
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
69
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
57
Shot Accuracy
76
Shot Power
60
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
56
Swerve
74
Header
81
Jump
69
Technique
63
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Gnoleba |
|---|---|
| ID | 33751 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 93kg |
| Shirt Number | 12 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
