59 Gosztonyi PES 2010
| Name | Gosztonyi |
|---|---|
| ID | 41044 |
| Nationality | Hungary |
| Club | A.S. Bari |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
42
Defence
73
Body Balance
75
Stamina
77
Top Speed
78
Acceleration
70
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
72
Shot Power
66
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
71
Swerve
69
Header
71
Jump
75
Technique
72
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Gosztonyi |
|---|---|
| ID | 41044 |
| Nationality | Hungary |
| Club | A.S. Bari |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 2 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
