75 Gracian PES 2009
| Name | Gracian |
|---|---|
| Full Name | Leandro Gracián |
| ID | 37508 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
40
Defence
69
Body Balance
78
Stamina
75
Top Speed
81
Acceleration
70
Response
83
Agility
85
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
74
Shot Power
73
Shot Technique
79
Free Kick Accuracy
80
Swerve
65
Header
72
Jump
86
Technique
73
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | Gracian |
|---|---|
| Full Name | Leandro Gracián |
| ID | 37508 |
| Nationality | Argentina |
| Club | C.A. Boca Juniors |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 171cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 11 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
