64 Graeme Owens PES 2008
| Name | Graeme Owens |
|---|---|
| ID | 35188 |
| Nationality | England |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 35 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
66
Attack
43
Defence
71
Body Balance
81
Stamina
74
Top Speed
75
Acceleration
68
Response
75
Agility
74
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
73
Shot Power
60
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
65
Swerve
65
Header
70
Jump
73
Technique
73
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Graeme Owens |
|---|---|
| ID | 35188 |
| Nationality | England |
| Club | Middlesbrough |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 35 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
