69 Grax PES 2009
| Name | Grax |
|---|---|
| ID | 4018 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
45
Defence
76
Body Balance
78
Stamina
77
Top Speed
80
Acceleration
74
Response
78
Agility
75
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
78
Shot Power
76
Shot Technique
66
Free Kick Accuracy
68
Swerve
74
Header
80
Jump
77
Technique
83
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Scoring
- Penalties
| Name | Grax |
|---|---|
| ID | 4018 |
| Nationality | France |
| Club | A.S. Saint-Etienne |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 74kg |
| Shirt Number | 5 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
