69 Grazzoli PES 2010
| Name | Grazzoli |
|---|---|
| ID | 53419 |
| Nationality | Italy |
| Club | Ganzoraccio |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
58
Defence
71
Body Balance
81
Stamina
79
Top Speed
79
Acceleration
69
Response
79
Agility
76
Dribble Accuracy
78
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
74
Shot Power
66
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
64
Swerve
59
Header
75
Jump
76
Technique
71
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Grazzoli |
|---|---|
| ID | 53419 |
| Nationality | Italy |
| Club | Ganzoraccio |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 8 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
