75 Grella PES 2010
| Name | Grella |
|---|---|
| ID | 4860 |
| Nationality | Australia |
| Club | Lancashire |
| National Team | Australia |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 11 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
66
Defence
80
Body Balance
84
Stamina
75
Top Speed
76
Acceleration
79
Response
74
Agility
78
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
81
Long Pass Accuracy
82
Long Pass Speed
67
Shot Accuracy
77
Shot Power
70
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
70
Swerve
75
Header
76
Jump
82
Technique
68
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
4
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- S08 Slide Tackle
| Name | Grella |
|---|---|
| ID | 4860 |
| Nationality | Australia |
| Club | Lancashire |
| National Team | Australia |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 11 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

